Odpalanie z kopa

Porady, Szkoła Jazdy, Bezpieczeństwo

Odpalanie z kopa

Postautor: Sikorini » 20 wrz 2015, 14:52

Hejka !

Mam problem z techniką kopania mego GG 280.
Palę od strzała gdy stoję na stojaczku. Czyli i ciepły i zimny jest wszystko ok. Wiem co to punkt tłoka itd.

Komplikacja zaczyna się, gdy go nie mam czyli w terenie.
Po prostu duża kompresja, dziwne kopanie do "tyłu" tego kopniaka (w crossach jest w dół :shock: ) no i dochodzi strata energii kopa przez tłumienie na lagach.

Potrafię aż skakać po kopce ale i tak ma problemy z gadaniem.
Doradźcie jakimś magicznym patentem - filmikiem instruktażowym, by nie szukać drzewa do zaparcia się :geek:
Amatorka na: GG TXT 280 PRO 2005
Awatar użytkownika
Sikorini

Re: Odpalanie z kopa

Postautor: SimPson » 20 wrz 2015, 20:45

1. Kopka lub kopniak (jak zwał tak zwał) do samego dołu
2. następnie do góry do pozycji wyjściowej
3. znów w dół - ALE !!! tylko żeby przeskoczył jeden trybik, co jest spokojnie wyczuwalne i kopka do góry

w ten sposób tłok jest ustawiony zawsze u góry

4.no i jebudu! z buta w dół

Ja, jak zatrzymuję się na złapanie kilku oddechów lub po prostu po glebie nie mam sily to zakręcam kran paliwa. Zanim znów odpalę oczywiście odkręcam. Ale jestem jedynym, którego znam i który tak robi. jakoś mi łatwiej motong zapala.

A jak nie idzie, to szukasz pniaka, kamienia - lewa noga na kamlot, prawa na kopniak i patrz po kolei od pkt 1.

Pzdr
C.S.
Awatar użytkownika
SimPson

Re: Odpalanie z kopa

Postautor: Sumomoto » 22 wrz 2015, 19:59

Próbuj odpalać tak j/w
Dobrze, jeżeli "kopniecie" jest maksymalnie dynamiczne i w pełnym zakresie pracy kopnika.
jeżeli moto jest ok, to powinno działać.
Buty motocyklowe!

...co do kranika paliwa, to należy zamykać.
Oczywiście nie koniecznie miedzy odcinkami :), ale przy dłuższym postoju tak lub czasem przy niektórych awaryjnych sytuacjach.
Awatar użytkownika
Sumomoto

Wróć do Szkoła Jazdy