Przejażdżka

Jaki motocykl, jakiego triala wybrać, motocykl do trailu, dylematy przed zakupem

Przejażdżka

Postautor: Mariuszo » 29 sie 2016, 20:16

Chcę kupić motocykl trialowy, ale zanim to zrobię, to chciałbym się przejechać. Uniknę rozczarowania gdyby się okazało, że nie jest to zabawa dla mnie. Czy jest ktoś w okolicach Warszawy (mieszkam w Pruszkowie), kto pozwoli na małą przejażdżkę?
Mariuszo

Re: Przejażdżka

Postautor: Sumomoto » 05 wrz 2016, 18:28

Fajnie nazwałeś :"przejażdżkę" :)

Są osoby, które są z okolicy Warszawy, ale nie wiadomo, czy na forum ...
Trial jest bardzo specyficzny i łatwo może sponiewierać jak ktoś nie podejdzie do niego z pokorą lub nie ma podstaw!
Jednak, jak się zaprzyjaźnicie, to będzie Twój najlepszy przyjaciel w trudnym terenie! ...raczej jeszcze nie po 2 godzinach "przejażdżki". ..a pewnie 10 minutach.
Na pewno spodobają Ci się jego możliwości i wyjątkowy charakterek :)

Tak na pierwszy raz, to i tak nic z tego nie będzie, chyba, że na żywo zobaczysz to u innych pasjonatów. Trial na pierwsze (minimum!) kilka godzin jest wyjątkowo wymagający, zwłaszcza dla jeźdźców zdjętych z szosowym motocykli. Z Enduro jeszcze jakoś leci :) ....nie wiem, czy masz z offroad'em styczność, czy nie, ale pisze ogólnie, dla Was wszystkich - próbująco - początkujących.
Z mojego wieloletniego zawodowego doświadczenia z wieloma różnymi motocyklami wiem, że większość motocyklistów biorących udział w jazdach "testowych" próbnych, nawet na "normalnych" motocyklach nie jest w stanie wielu rzeczy dostrzec w motocyklu.
Dlaczego, tak ogólnie?
1. Emocje. To coś, dla czego np często przy zakupie motocykla powinien towarzyszyć kolega z "zimna krwią" :)
2. Porównanie do innych motocykli. np takie "dni otwarte dealera". Jest coś w tych dniach, kiedy ludzie zapisują się na takie jazdy w maja doświadczenie z jednego swojego motocykla, którego mają od roku do trzech lat, są przyzwyczajeni do jego parametrów itp...
3. Czas jazdy, specyficzne warunki (wyznaczona trasa, presja, tempo jazdy, zajęć w grupie, patrzący koledzy (koleżanki!)).

Trialem może jeździć każdy, kto ma troszkę ambicji samorozwoju i lub "lenia" trudnym w terenie (łatwiejszych motocykli nie ma) ;)!
Awatar użytkownika
Sumomoto

Postautor: Mariuszo » 07 wrz 2016, 0:06

Halowe zawody trialowe po raz pierwszy oglądałem w TV w latach 90-tych. To co wtedy zobaczyłem wbiło mnie w fotel. Zawodnicy wskakiwali motocyklem na przeszkody, na które zwykły człowiek potrzebowałby drabiny żeby na nie wejść. Dyscyplina bardzo wymagająca: mała prędkość, ale szybkie podejmowanie decyzji; doskonała koordynacja i wyczucie możliwości swoich i motoru. Nie każdy do tego się nadaje (nikomu nie ujmując). To jest sport i jakieś predyspozycje trzeba mieć. Techniki można się nauczyć. Chciałbym sprawdzić czy to jest coś dla mnie, czy pozostać przy podziwianiu innych.
Na forum był jeden człowiek w moich okolicach. Dawno się nie logował.
Mariuszo

Postautor: Sumomoto » 08 lis 2016, 21:01

Jeżeli chodzi o MŚ, to lepiej oglądaj, jeżeli chodzi o trial na poziomie Pucharu polski, każdy może spróbować swoich sił. Naprawdę warto polubić trial! Do spacerów w terenie, do nauki techniki jazdy, a może w efekcie samego trialu itp.
Co do jazd testowych, demo itp trudno Ci będzie nawet dealera namierzyć, który to organizuje (chyba z niewiedzy to zrobi ;)). Trial, to zbyt specjalistyczny sprzęt i bardzo wymagający przez pierwsze "parę chwil".
Do podstawowych szkoleń używam specjalnego "gazu", który pozwala na bezpieczną kontrole motocykla.
...jak ten Użytkownik forum się nazywał? nie patrz Czy się loguje, tylko może napisz? ja się tez żadko loguje bo mi czasu brak :)
Awatar użytkownika
Sumomoto

Wróć do Jaki Trial będzie dobry dla mnie? Jaki motocykl wybrać?